050-253-7069
גינה עם צמחייה ארצישראלית

גינה עם צמחייה ארצישראלית

"האדם אינו אלא תבנית נוף מולדתו" (טשרנחובסקי).
האקלים הארץ-ישראלי ותנאי האדמה לא תמיד אידאליים ועלולים להקשות על הקמת גינות שופעות בצמחייה. האקלים המאופיין בלחות, חום, קרינת שמש אינטנסיבית בקיץ וחורף מתון עם גשם מועט, לא תמיד מיטיב עם גינה שמטרתה לפרוח כל השנה.
עם זאת, ארץ ישראל שופעת בצמחייה ייחודית לנו ולאקלים הים תיכוני, וגינה המתוכננת נכון ומתחשבת בתנאים היחודיים של השטח ובמזג האויר יכולה להיות פסטורלית ופורחת לאורך כל עונות השנה. גינה באווירה ים-תיכונית עם צמחייה ארץ ישראלית מעבירה תחושה עמוקה וחזקה יותר של חיבור רגשי לבית ולנוף בו אנחנו חיים.

הצמחייה הארץ ישראלית מותאמת לאקלים הים תיכוני ועמידה ליובש ולקרינת שמש ישירה, כמו גם חסכונית ביותר במים, כך שגינה בעיצוב צמחייה ארץ ישראלית וים תיכונית תדרוש אחזקה נמוכה יחסית ותהיה עמידה יותר לאורך זמן.
גינה עם צמחייה ארץ ישראלית היא אחד מעיצובי הגינה הפופולאריים ביותר.

מאפיינים של גינה ארץ ישראלית:

פשטות: גינה ארץ ישראלית מתאפיינת במראה פחות מסודר ויותר טבעי ופראי, ופה טמון כוחה. עיצוב הגינה בצמחייה ארץ ישראלית מעניקה לגינה מראה הרמוני וייחודי יותר מכיוון שהיא מתכתבת ישירות עם הטבע והנוף שסובב אותנו.

הגינה הארץ ישראלית שטופת שמש גם המרקמים הצורות והניחוחות האופייניים והמוכרים של צמחיית הבר מאופיינת בתחושה של שחרור וחופשיות. הגינה הארץ ישראלית מתאפיינת בעיצוב פשוט, וכוללת עצי פרי שמוצאם מקומי.

מוטיבים ארץ ישראלים: הגינה הארץ ישראלית תעוצב בשילוב  עם מוטיבים טבעיים ים תיכוניים- כגון שימוש במסלעות, טרסות, אבנים שונות, כדים, פרגולות וכדומה. בגינה ישולבו עצים המאפיינים את הגינה הארץ ישראלית כגון: עצי זית, קטלב מצוי ,ער אציל, אדר סורי, אלון התבור ,שקד מצוי, תמר מצוי ושיחים ארץ ישראליים כגון: רוזמרין, רותם המדבר,כמרופס נמוך, לוטם, מעוג ימי, הדס מצוי, אחירותום החורש, אלת המסטיק, הרדוף, שיח אברהם מצוי ולענה שיחנית.

גינה ארץ ישראלית עם צמחייה מקומית נוטה "להזמין" אליה את בעלי החיים המקומיים, כך שהגינה מהווה בית ומקום מפגש לציפורים ופרפרים שיכניסו דינמיות וחיים לגינה.
צוות ארבע עונות מומחים בתרגום חלומות ורצונות לגן פורח והופכים כל גינה למעוצבת, מרשימה, צומחת ומשגשגת. צוות ארבע עונות יעצב ויקים את גינת הנוי הפורחת שלכם עם חומרים טבעיים, בשילוב עם אלמנטים של בניה אקולוגית.
הצוות שלנו מורכב מעובדים מנוסים ונמרצים וכולל אגרונום המתמחה בנושאי קרקע ומים/ תכנון מערכות השקיה/ אקולוגיה בחצר הנוי.

ארבע עונות – עיצוב, תכנון. הקמה.

כתיבת תגובה