050-253-7069

ארגז ירקות ותבלינים

כמה זה כיף ובריא לאכול הישר מהגינה הביתית שלנו! עם העלייה במודעות לחשיבותו של האוכל האורגני המגודל בצורה טבעית וללא ריסוס חלה עליה משמעותית בהקמתן של גינות ירק ביתיות.

גינות הירק הביתית תורמות רבות הן לבריאותם של בני הבית והן לאווירה המשפחתית.

אז מה צריך על מנת להקים גינת ירק בחצר שלך?

מומחי הגינון של "ארבע עונות" אספו לכם כמה טיפים חשובים:

חשוב לשים לב לתנאים היחודיים המיטביים עבור כל צמח, מועדי השתילה והזריעה, עומק האדנית, רמת ההשקיה ומשך החשיפה לשמש ישירה.

מה לשתול ומתי- מועדי הזריעה המותאמים לכל צמח רשומים בדרך כלל על שקיות הזרעים.

עגבניות שרי, לדוגמא, זקוקות לאדנית גדולה וגבוהה בהיותן  צומחות לגובה וזקוקות לתמיכה. צמחי התבלין  רוזמרין, טימין ופלפלים קטנים (מתוקים או חריפים) מחזיקים זמן רב, נותנים תוצרת גבוהה ולא זקוקים להרבה טיפול בכדי לגדול. ואילו הפטרוזיליה, הכוסברה והבזיליקום מעט רגישים יותר ועל כן דורשים טיפוח וטיפול שוטפים.

מיקום- מומלץ לשתול באיזור בו יש שמש, בחצר או מרפסת שמש. חשיפה  לשמש הינה חיונית, עם זאת זכרו כי לעיתים שמש חזקה עלולה להזיק לצמחים מסוימים. קראו היטב לכמה שעות שמש זקוק הצמח שקניתם.

סוג האדמה – יש לבחון את פוריות האדמה ולהוסיף במידת הצורך חומרי הזנה טבעיים. בכל משתלה ניתן לקנות שקי אדמה איכותית. הדשן האורגני שמוסיפים לאדמה מספק לצמחים מזון לתקופת הגידול.

שותלים באדמה או בארגזים מוגבהים- כדאי לבחור אדניות בגודל שיאפשר לשתיל להתפתח ולמלא את הפוטנציאל שלו. אל תתפתו לשתול בצפיפות צמחי תבלין. פטרוזיליה, טימין, כוסברה ונענע מתפתחים מהר ותופסים מקום נרחב. שימו לב שיש באדניות פתחי ניקוז שיאפשרו למים העודפים לצאת החוצה. 

השקייה- ירקות אוהבים מים. צריך להשקות בחורף פעם ביומיים ובקיץ פעם ביום. מכיוון שלא מדובר במדע מדויק, וכמות ההשקיה תלויה בטמפרטורה ובמיקום הצמח, כדאי לבדוק את האדמה. אם האדמה יבשה צריך להשקות, אם היא לחה אין צורך. כמה פשוט ככה הגיוני.
טיפ חשוב: יש להשקות את המים ישירות על האדמה ולא על הצמח. עלים רטובים עלולים לפתח מחלות ולהזיק לצמחים.

שיהיה בתיאבון!

 

צוות ארבע עונות- תכנות עיצוב והקמת גינות ישמח לייעץ לכם על גינות ירק ויעזור לכם גם לכם ליהנות מאכילת ירקות טריים מהגינה שלכם!
צוות ארבע עונות מומחים בתרגום חלומות ורצונות לגן פורח והופכים כל גינה למעוצבת, מרשימה, צומחת ומשגשגת. צוות ארבע עונות יעצב ויקים את גינת הנוי הפורחת שלכם עם חומרים טבעיים, בשילוב עם אלמנטים של בניה אקולוגית.
הצוות שלנו מורכב מעובדים מנוסים ונמרצים וכולל אגרונום המתמחה בנושאי קרקע ומים/תכנון מערכות השקיה/אקולוגיה בחצר הנוי.

ארבע עונות – עיצוב, תכנון. הקמה

כתבות וטיפים על גינון

שילוב אבני מדרך בגינה

בעיצוב והקמה של גינות נעשה לעיתים קרובות שימוש באבני מדרך .אבני מדרך מהוות בסיס ליצירת שבילים, תיחום אזורים וליצירת משטחי ישיבה לאבני מדרך בגינה מטרות

להמשך קריאה...

לפרטים ולתיאום פגישה התקשרו 050-253-7069
או מלאו את הטופס המצורף