050-253-7069
צמחיית בית – עשרת הצמחים המומלצים ע"פ 4 עונות
צמחי בית, ארבע עונות - עיצוב, הקמת גינות

צמחיית בית – עשרת הצמחים המומלצים ע"פ 4 עונות

אם תלכו למשתלה תמצאו כי קיים מגוון גדול של צמחי בית בגדלים ובמחירים שונים המתאימים למגוון מקומות. השולחן במשרד, חדרי השינה, הפינה בסלון, הצד המוצל של הגינה ועוד. רוב הצמחים בקטגוריה זאת, מתאפיינים בעמידות גבוה לתנאי אור שונים אך לא לשמש ישירה.

צמחי בית הפכו לאחרונה לטרנד עיצובי ובתים רבים משקיעים חשיבה ותקציב לא מבוטל בצמחיה ביתית מיוחדת. צמחים כמו: פיקוס כינורי, קקטוסים זעירים וסנסיווריה הם טרנדיים במיוחד. צמחי בית אינם רק תפאורה יפהפייה ולא רק משפרים את האווירה ומצב הרוח בבית, הם גם עוזרים לנקות את האוויר שאנחנו נושמים ממזהמים וכימיקלים המקיפים אותנו רוב שעות היום בבית ובמשרד.

צמחי בית כטרנד עיצובי
יש להתאים את הצמחים למיקום הנכון בבית
יש להתאים את הצמחים למיקום הנכון בבית

כמעט כל צמח שתכניסו לביתכם יעשה את העבודה. לפניכם רשימה של עשרה צמחים יעילים ביותר.

  1. קיסוס החורש (או קיסוס אנגלי) – מדורג במקום הראשון בסינון האוויר. הוא קולט כימיקלים מסוכנים ומצטיין בספיגת רעלים מעשן סיגריות. מומלץ לחולי אסטמה.
  2. גוזמניה (מוכר גם כ"כוכב אדום" בזכות התפרחת המרשימה) – מטהר את האוויר מ-90% מהכימיקלים שמשתחררים מצבע, דבק, שעוות רהיטים ("ווקס") ודטרגנטים.
  3. צמח הנחש – מעולה לאחת מפינות הבית. משגשג ללא הרבה מים ואור. בניגוד לרוב הצמחים משחרר חמצן דווקא במהלך הלילה. אם תמקמו אותו בחדר השינה, הוא ישפר את איכות האוויר שאתם נושמים בזמן השינה ואולי גם את איכות השינה.
  4. קקטוס קאריבי – יעיל בספיגת כימיקלים שנפלטים ע"י מוצרים אלקטרוניים, צעצועים, חומרי בניין ורהיטים.
  5. ירקה מצויצת מגוונת (צמח העכביש) – צמח דקורטיבי. גם קל לגידול. וגם סופג ביעילות רעלי טבק, גזים שנפלטים מחומרי דלק ורעלים שמשתחררים מפלסטיק.
  6. ספטיפיליום (לילית השלום ) – פורחת באביב ולא דורשת הרבה אור. במשרד כדאי להציב אותה קרוב אליכם, כיוון שהיא סופגת קרינה אלקטרומגנטית מהמכשירים הדיגיטליים ומספקת לחות לאוויר.
  7. דרצינאה ("דרקונית אדומת שוליים") – צמח עלים ססגוני שעשוי לגדול עד לגובה התקרה ולעזור למלא חלל ריק. מסלק רעלים מדהים שסופג בין השאר 90% מהאציטון המצוי בחומרי ניקוי ביתיים ובמסירי לק.
  8. פילודנדרון – קל לטיפול ומחזיק מעמד זמן רב. קולט היטב את ה"פורמלדהיד" הרעיל מהאוויר, אך הוא עצמו רעיל לחתולים ולכלבים.
  9. דקל במבוק (חמדוריאה אלגנס) – משגשג יפה בבתים, וסופח את גז הפורמלדהיד שנפלט מרהיטים. אם רכשתם לאחרונה כסא או ספה חדשים מומלץ להציב בסביבה גם צמח או שניים מסוג זה.
  10. סנסיוורה (כידונן) – הבחירה האולטימטיבית לחדר האמבטיה. מסתדר היטב עם אור עמום, לחות ואדים, ונחשב לאחד הטובים בסינון הרעלים שמצויים במוצרי ניקוי, תכשירי טיפוח אישי, ונייר טואלט. במקביל, הוא זכה בתואר "צמח המשרד", לאחר שמצאו שעובדי היי-טק מרגישים לידו מרוכזים וממוקדים יותר.
קיים מגוון גדול של צמחי בית בגדלים ובמחירים שונים המתאימים למגוון מקומות

צוות ארבע עונות מומחים בתרגום חלומות ורצונות לגן פורח והופכים כל גינה למעוצבת, מרשימה, צומחת ומשגשגת. צוות ארבע עונות מתמחה בבחירת צמחיה גם לבית, למשרד למרפסת ולגג וייעץ לכם בבחירת הצמחייה המתאימה לתנאי הסביבה שלכם.

הצוות שלנו מורכב מעובדים מנוסים ונמרצים וכולל אגרונום המתמחה בנושאי קרקע ומים/תכנון מערכות השקיה/אקולוגיה בחצר הנוי.

ארבע עונות – עיצוב, תכנון. הקמה.

כתיבת תגובה