050-253-7069
אין כמו לול תרנגולות בגינה

אין כמו לול תרנגולות בגינה

את הרומן שלי עם תרנגולות התחלתי כשהייתי  ילד בן  8. ביקשתי מאבא שלי שיבנה לי לול תרנגולות בחצר!!

וכך היה. התאהבתי בתהליך כולו החל מהקמת הלולים, מגידול התרנגולות ואיסוף הביצים, מאז ועד היום לול תרנגולות הינו חלק אינטגרלי מכל גינה שהייתה לי.

מצאתי כי גידול תרנגולות הוא פשוט, מהנה וחינוכי. לאחר ההשקעה הראשונית בבניית הלול, הטיפול השוטף קל ואינו דורש השקעה, זמן ומאמץ משמעותיים.

כיום אני בן 35 נשוי, אבא לשני ילדים, כלבה, 2 חתולים ולול תרנגולות מקסים בחצר. כל בוקר לפני העבודה אני יוצא אל הלול, מאכיל את הבנות ואוסף את הביצים האורגניות והטעימות שתרנגולות מטילות.

לאחר מכן אני פותח את הלול ומשחרר את התרנגולות שלי ליום כיף של חופש בגינה. במהלך כל היום התרנגולות משוטטות להנאתן ואוכלות זרעים ושאריות הישר מהגינה, בסוף היום הן נכנסות באופן עצמאי ללול והולכות  לישון עד הבוקר שלמחרת. כל מה שנותר זה לסגור את הדלת  היטב ולחכות לביצים של מחר….

בכל גינה שאני מקים במסגרת חברת הגינון המשפחתית שלנו "ארבע עונות- עיצוב והקמת גינות"  אני ממליץ בחום לבעלי הבית לגדל תרנגולות! (כמובן תוך התאמה לתנאי השטח ולצרכי הלקוחות)

בשנים האחרונות חלק  מהלקוחות שלנו מאמץ את הרעיון נוכח יתרונותיו הרבים, במיוחד בבתים של משפחות עם ילדים, כי לגידול התרנגולות, מעבר לכיף שבדבר והביצים הטריות והאורגניות כל בוקר,יש גם ערך חינוכי ובריאותי.

 ישנם יתרונות נוספים בהקמת לול תרנגולות קטן וחמוד בחצר

  1. מיחזור- תרנגולות אוכלות כמעט כל דבר וכך אנו ממחזרים את השאריות האורגניות הביתיות שלנו.
  2. זיבול- התרנגולות מסתובבות בחצר מזבלות את האדמה בחומר אורגני החיוני לצמחי הגינה
  3. מניעת חרקים- התרנגולות אלופות בתפיסת חרקים  ומזיקים בגינה
  4. דור ההמשך- במידה ותחליטו, אפשר להשאיר את הביצים ולתת לתרנגולת לדגור עליהם במשך 21 ימים בדיוק, אז בוקעים אפרוחים מקסימים ואפשר ביחד עם הילדים להחזיק וללטף אותם בהנאה רבה.
  5. חיית מחמד- תרנגולת היא חיית מחמד נהדרת ואם תרגילו אותה אליכם היא תחזיר המון אהבה

אז אם אתם בעניין הצוות המקצועי של בארבע עונות ישמח לבנות לכם את הלול המתאים לצרכים שלכם.

כתיבת תגובה